Свято Івана Купала
Ой на Івана та й на Купала
Там дівчинонька квіти збирала,
Квіти збирала, в пучечки клала,
Марену, деревце зелене уквітчала.
З давніх-давен славиться український народ не тільки своєю працелюбністю, а й своєю неймовірною любов’ю до Батьківщини і рідної культури. З великою гордістю старше покоління прививає нащадкам повагу до стародавніх традицій, обрядів та свят.
Отож, і в Глобинському ДНЗ № 1 «Дзвіночок» 6 липня відсвяткували Івана Купала.
Символом свята була Марена – ритуальне деревце, яке дошкільники прикрашали квітами та різнокольоровими стрічками, водили «кривий танець», співали українські пісні…
Захоплення в дітей викликала поява на святі казкових героїв Чаклунки, котика Музика, Старичка – Лісовичка, яких зіграли вихователі ДНЗ.
Існує багато легенд пов’язаних із квітом папороті. Народ вірив, що в ніч на Івана Купала, на цій рослині розквітає вогняна квітка, яку охороняє нечиста сила. Вважалось, що той, хто зможе знайти цю квітку, отримає великі знання, зможе зцілювати людей і зазирати в майбутнє.
Діти із задоволенням допомагали героям подолати довгий тернистий шлях: відгадування загадок, ігри – естафети,щоб знайти заповітну квітку папороті, та загадали над нею свої найзаповітніші мрії, а основна з них – мирного неба над Україною.
В кінці свята, як і прийнято на Івана Купала розпалили багаття, як символ сонця на землі, та повели навколо хоровод, щоб отримати здоров’я на весь рік!