top of page

Соціально-ігровий проект «Будуємо сонячне місто»

Для створення особливого міста, в яком хотілося б жити, діти старшої грпи №2 «Капітошка» Глобинського ДНЗ №1 «Дзвіночок» втілили в життя соціально-ігровий проект «Будуємо сонячне місто».

Актуальність цього проекту полягає саме в тому, що він дозволяє дітям отримувати необхідні знання та формувати ручні навики в ході колективної практичної діяльності, тісно пов'язаної із грою і тому має високу цінність в очах дитини. Його перевагами є створення атмосфери гри і творчості, при якій дитина повністю зосереджується, а знання засвоюються без жодних зусиль. Новаторство проекту полягає в стимулюванні пізнавальної діяльності дітей, їх креативності та самостійності за рахунок живого інтересу до сюжету гри, непрямому управлінні дитячою діяльністю через розвиток казкового сюжету педагогом.

Що таке місто? Як воно влаштоване? Звідки в магазинах беруться продукти? Звідки в будинках вода, електрика, тепло? Хто ремонтує дороги і будує будівлі? Хто керує господарством? До початку проекту «Будуємо сонячне місто» діти не замислювалися над цими питаннями. Місто складалося для них з коробок житлових будинків, розставлених уздовж вулиць. В ході жвавих дискусій з'ясувалося, як багато речей необхідно людям для життя в місті. Діти дізналися про різні способи планування міста, про те, що місто схоже на живий організм, який росте і харчується. Вони з натхненням взялися за планування власного міста… Потурбувалися щоб у ньому були споруди й установи, важливі підприємства, а токож парк, школа і звичайно ж дитячий садок. Не забули діти й про людей із обмеженими можливостями. Вони з захопленням придумували назву міста, вулиць, знайшли місце й для рослин та тварин.

Математика, навчання грамоті, малювання, ліплення, ручна праця - всі заняття виявилися підпорядковані задумом створення макета. І діти були щасливі. Вони працювали для спільної справи і пишалися своїм внеском в життя міста. Не помічаючи, що навчаються писати і читати, креслити і розуміти схеми, дружити і розуміти один одного. Адже так і повинно бути в дитячому садочку: найголовніше - щастя дітей, їх емоційна залученість в групову діяльність. Немає пуття в знаннях, які нав'язуються без любові, без радості.

Обрані публікації
Нещодавні публікації
Архів
bottom of page